Lost and Found – Oliver Jeffers

lost and foundBył sobie chłopiec, który pewnego dnia odnajduje zagubionego ( a jak sie później okazuje samotnego) pingwina u progu swoich drzwi. Chłopczyk zupełnie nie wie, skąd pochodzi i do kogo mógłby lostfoundnależeć  pingwin, który wygląda na zatroskanego. Dochodzi zatem do wniosku, że pingwin z pewnością zbłądził i trzeba mu pomóc odnaleźć drogę do domu, nawet jeśli miałoby to oznaczać  daleką i niebezpieczną podróż na Biegun Południowy.

Czy tego właśnie pragnie pingwin? Czego oczekuje stukając do drzwi chłopca i jak potoczą sie ich wspólne losy? Odpowiedź między innymi na te pytania znajdziecie sięgając po publikację Olivera Jeffers’a, pt. „Lost and Found”.

lostfound1“Lost and Found” znana w Polsce jako „Chłopiec i Pingwin”  to poruszajaca opowieść o tym, jak zmienia się życie małego bohatera już od pierwszego momentu spotkania z nieoczekiwanym gościem.  Z każdą kolejną przewróconą stronicą lostfound2książki, obserwujemy rozwijającą się między tymi postaciami przyjaźń,  która zaczęła się niepozornie i niespodziewanie. „Lost and Found” to wzruszająca historia nawiązująca do bezinteresownej przyjaźni, którą czasami trudno odnaleźć, chociaż jest na wyciągnięcie dłoni. To magiczna opowieść o tęsknocie i samotności, która fascynuje czytelnika i skłania do refleksji. Wspaniałe ilustracje wykonane przez autora oddają autentyczne emocje i uczucia, poruszając do głębi. Tą książką nie można się nie zachwycić, to jedna z tych publikacji, po którą sięga się wielokrotnie!

Kulisy powstawania książki i filmu – kliknij tutaj.

Inne publikacje tego autora z serii ‚Once There Was a Boy’ (Był sobie chłopiec) to: HOW TO CATCH A STAR, THE WAY BACK HOME, UP AND DOWN.

Na podstawie książki powstał równie piękny film, którego krótką zapowiedź można odnaleźć poniżej:

<p><a href=”https://vimeo.com/22568033″>Lost and Found Trailer</a> from <a href=”https://vimeo.com/oliverjeffers”>Oliver Jeffers</a> on <a href=”https://vimeo.com”>Vimeo</a&gt;.</p>

 

Jeśli jesteś wielbicielem tworczosci Oliver’a Jeffers’a, koniecznie przeczytaj wpis: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol. 3

Jeśli szukasz inspiracji czytelniczych w zimowo-świątecznym klimacie, zajrzyj do wpisu: LET IT SNOW! – 5 książeczek w zimowym klimacie.

6 uwag do wpisu “Lost and Found – Oliver Jeffers

  1. Pingback: How to Catch a Star – Oliver Jeffers | Let's Read In English

  2. Pingback: The Way Back Home – Oliver Jeffers | Let's Read In English

  3. Pingback: Up and Down – Oliver Jeffers | Let's read in English

  4. Pingback: Let it snow! – 5 książeczek w zimowym klimacie | Let's read in English

  5. Pingback: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol.3 | Let's read in English

  6. Pingback: Winter Wonderland playlist – propozycje filmów dla dzieci o tematyce zimowo-świątecznej. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s