The Selfish Crocodile – Faustin Charles / ilustracje Michael Terry

selfish crocodile‘STAY AWAY FROM MY RIVER! IT’S MY RIVER! IF YOU COME TO MY RIVER, I’LL EAT YOU ALL!’ –te słowa każdego ranka głośno wykrzykuje pewnien groźny i samolubny krokodyl, ku trwodze i przerażeniu okolicznych zwierząt, które do tej pory beztrosko korzystały z pobliskiej rzeki. Zwierzęta nie wiedzą co począć i z obawy przed złowrogim gadem trzymają się z dala od terytorium zagarniętego przez bezwzględnego krokodyla-egoistę.

Pewnego dnia do uszu mieszkańców dżungli dobiega przeraźliwy odgłos – na całą okolicę rozlega się głośny selfishcrocodilejęk…i jak się po chwili okazuje, jest to lament cierpiącego z powodu bólu zęba krokodyla. Wszystkie stworzenia zamierają z przerażenia, obawiając się zbliżyć zbyt blisko. Czy któreś  ze zwierząt odważy się w końcu pomóc apodyktycznemu aligatorowi, który ma kłopoty?…

‘The Selfish Crocodile’ to pouczająca historia z morałem, uwrażliwiąjaca młodego czytelnika na wartości takie jak empatia, przyjaźń oraz dzielenie się z innymi. Barwne i żywe ilustracje przedstawiające różnorodne zwierzęta i towarzyszące im emocje, wzbudzą ciekawość  i wspomogą zrozumienie tekstu oraz podtrzymają koncentrację dzieci.

selfishcroc

Przeczytaj również THE CROCODILE WHO DIDN’T LIKE WATER (by Gemma Merini)

Jedna uwaga do wpisu “The Selfish Crocodile – Faustin Charles / ilustracje Michael Terry

  1. Pingback: The Crocodile Who Didn’t Like Water – Gemma Merino | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s