Handa’s Surprise – Eileen Browne

Handa's SurpriseHanda to imię dziewczynki, która wybiera się z wizytą do swojej przyjaciółki Akeyo, zabierając ze sobą kosz pełen świeżych, soczystych i kolorowych owoców. Scenerię całej historii tworzą przepełniony słońcem afrykański krajobraz i liczne, pięknie zilustrowane zwierzęta. Przemierzając trasę do wioski Akeyo, Handa (niosąc kosz na swojej głowie), rozmyśla który z owoców najbardziej przypadnie do Handagustu koleżance. Zamyślona dziewczynka zupełnie nie zauważa, jak napotkane po drodze zwierzęta po kryjomu częstują się apetyczną zawartością kosza. Małpka zabiera banana, struś podkrada tropikalną guawę, zebrę skusiła pomarańcza a słonia mango, po czym żyrafa pożera ananasa, a antylopa skubnie awokado, nie pozostawiając wyboru papudze, której dostała się marakuja. Tym sposobem kosz Handy jest zupełnie pusty, a dziewczynka zupełnie nieświadoma tego, co się wydarzyło. Szczęśliwym trafem całą sytuację Handa1ratuje kozioł, który w rozpędzie uderza rogami w drzewo mandarynkowca i mnóstwo cytrusów wypełnia pusty koszyk Handy. Dziewczynka w końcu dociera na miejsce, i ku swojemu zdziwieniu, wręcza przyjaciółce prezent w postaci mandarynek, przy czym okazuje się jednocześnie, iż są one ulubionymi owocami Akeyo i jest ona przeszczęśliwa z powodu tak trafionej niespodzianki.

Handa2‚Handa’s Surprise’ to opisana prostym językiem historia, dzięki której mały czytelnik poznaje nazwy owoców oraz zwierząt. Śmiało można wykorzystać ją, by przybliżyc dzieciom środowisko i zachowania danych zwierząt oraz smak, kolory i konsystencję poszczególnych owoców tropikalnych.

Wersja animowana poniżej:

https://www.youtube.com/embed/XyIV_xYi0as„>

Worksheets gotowe do wydruku do wykorzystania na zajęciach z książką HANDA’S SURPRISE znajdziecie na stronie http://www.kizclub.com w wersji kolorowej (klik1, klik2) oraz czarno-białej (klik1, klik2).

Historia idealnie nadaje się do odegrania przez dzieci. Mnóstwo pomysłów na wykorzystanie książeczki znajdziecie na stronie Teaching Ideas.

4 uwagi do wpisu “Handa’s Surprise – Eileen Browne

  1. Pingback: Przed ostatnim dzwonkiem – czyli 5 książkowych inspiracji na przedwakacyjne zajęcia. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s