The Very Busy Spider – Eric Carle

image‚The Very Busy Spider’ to kolejna propozycja z długiej listy twórczości, znanego z niepowtarzalnego stylu, E. Carle. Bohaterem historii jest niepozorny, bardzo zajęty pająk, który wytrwale pracuje snując swoją sieć na płocie wiejskiej zagrody. Po kolei podchodzą do niego różne zwierzęta zapraszając do wspólnej zabawy; jednak pająk nie daje się skusić ani na propozycję konia do wspólnego galopu, ani muczącej krowy proponującej świeżą trawę, ani owcy, która ciągnie go na łąkę. imageNiewzruszony pajączek wytrwale kontynuuje swoje dzieło, nie bacząc na żadne pokusy. Bohater opowieści jest wytrwały, cierpliwy i niebywale pracowity, dzięki czemu osiąga zamierzony cel.

Przekładając poszczególne stronice, czytelnik ma szansę imagepodglądać przyrodę i poznać całą gamę gospodarskich zwierząt oraz ich odgłosy, jak i ulubione czynności. Kolejne karty odsłaniają tajemnicę, kim będą nowi goście zapracowanego pająka. Książka ma do zaoferowania spokojny rytm, prostą fabułę i atrakcyjną formę – pomysłowy wypukły efekt pajęczej nici dodaje jeszcze większej frajdy z imageczytania. Piękne ilustracje przyciągają oko dzięki charakterystycznej dla autora technice kolażu, a każda karta rozbrzmiewa odgłosami farmy, co dodatkowo zachęca do naśladowania, wspólnego czytania i zabawy. Ta propozycja na pewno szybko się nie znudzi!

imageWersja The Very Busy Spider do posłuchania w całości tutaj.

Bank materiałów dodatkowych gotowych do wydrukowania znajdziecie na stronie http://www.teachingenglish.org.uk klikając tu. oraz na blogu Easy Teaching Ideas – klik. Karty obrazkowe ze zwierzętami gospodarskimi gotowe do pobrania znajdziecie klikając tutaj oraz tu (wersja czarno-biała)

Przeczytaj rownież: Slowly, Slowly, Slowly – Said the Sloth , Dream Snow , Love from The Very Hungry Caterpillar oraz The Very Hungry Caterpillar by Eric Carle

6 uwag do wpisu “The Very Busy Spider – Eric Carle

  1. Pingback: „Slowly, Slowly, Slowly,” Said the Sloth – Eric Carle | Let's read in English

  2. Pingback: Aaaarrgghh, Spider! Lydia Monks http://www.buddy-icons.info/img/smile/436.gif | Let's read in English

  3. Pingback: Farmyard Hullabaloo – Giles Andreae / ilustracje David Wojtowycz | Let's read in English

  4. Pingback: SPRING into READING – czyli 5 wiosennych propozycji książkowych | Let's read in English

  5. Pingback: Dream Snow – Eric Carle | Let's read in English

  6. Pingback: LOVE from The Very Hungry Caterpillar | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s