Up and Down – Oliver Jeffers

image

‚Up and Down’ jest kontunuacją historii ‚Lost and Found’, której bohaterami są dwie urocze postacie: chłopiec i pingwin. W poprzedniej części byliśmy świadkami rozwijającej się między nimi przyjaźni, imagektóra nieprzerwanie trwa i pozwala im cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą… Nadchodzi jednak moment, kiedy pingwin decyduje, iż koniecznie chciałby nauczyć się latać! Jest zdeterminowany i usiłuje ćwiczyć tę umiejętność na wszelkie możliwe sposoby. Chłopiec stara się wspomóc przyjaciela w jego zmaganiach, jednak bez większych rezultatów.

Pewnego dnia podczas wizyty w ZOO pingwin zaaferowany plakatem, który przyciągnął jego uwagę, nieopatrznie oddala się od chłopca i znika mu z zasięgu wzroku. Malec stara imagesię odnaleźć przyjaciela, lecz mimo prób, samotnie wraca do domu. Zmartwienie i tęsknota spędzają mu sen z oczu; chłopiec całą noc rozmyśla jak odnaleźć towarzysza zabaw. Pingwin podekscytowany nauką możliwośći latania, z początku nie uświadamia sobie, co tak naprawdę się wydarzyło. W miarę upływu dnia, zaczyna jednak zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Również tęskni i czuje się strasznie zagubiony. Nie wie jak odnaleźć przyjaciela oraz drogę do domu…
W jakich okolicznościach losy bohaterów ponownie się połączą?Tego nie zdradzę! Podpowiem tylko, że historia kończy się szczęśliwie!

imageOliver Jeffers po raz kolejny wprowadza nas w tematykę przyjaźni, odpowiedzialności oraz wzajemnej pomocy i determinacji w realizacji marzeń. Autor skłania czytelnika do refleksji, zaskakuje oraz porusza wyobraźnię do granic możliwości. Historia niewątpliwie wzbudza pozytywne emocje i zachwyca kreatywnymi ilustracjami w charakterystycznym dla autora stylu.

Inne propozycje tego autora z serii ‚Once There Was a Boy’ (Był sobie chłopiec): LOST AND FOUND, THE WAY BACK HOME, HOW TO CATCH A STAR.

UP AND DOWN w wersji do posłuchania (reading with Oliver Jeffers):

 

Przeczytaj także: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol.3 – Oliver Jeffers.

5 uwag do wpisu “Up and Down – Oliver Jeffers

  1. Pingback: Lost and Found – Oliver Jeffers | Let's read in English

  2. Pingback: How to Catch a Star – Oliver Jeffers | Let's read in English

  3. Pingback: The Way Back Home – Oliver Jeffers | Let's read in English

  4. Pingback: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol.3 | Let's read in English

  5. Pingback: Happy Blogaversary! – czyli 3 urodziny bloga. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s