Doing the Animal Bop – Jan Ormerod / ilustracje Lindsey Gardiner

imageDOING THE ANIMAL BOP to festiwal tańczących zwierząt, które od pierwszej stronicy książeczki zapraszają czytelnika do imageruchu i śpiewu! ‚If you like to dance and you sometimes sing, why don’t you do the animal thing?’- tak rozbrzmiewa początek tej zabawnej, żywej i pełnej kolorów publikacji, po przeczytaniu której, wszystkie dzieci z pewnością jeszcze długo będą naśladować poszczególne zwierzęta, ich odgłosy oraz sposób w jaki się poruszają. image ‚Doing the Animal Bop’ jest idealną propozycją do nauczania oraz utrwalenia nazw zwierząt po angielsku (tańczące zwierzęta to: pingwin, struś, wąż, małpka, osioł, słoń, jaszczurka, kurczak, kaczka, nosorożec oraz krowa) oraz słownictwa związanego z ich opisywaniem. Rymowany tekst wpada w ucho i spokojnie można go wyśpiewać uzupełniając rytmicznymi ruchami. Niezastąpiona do wykorzystania z najmłodszymi, aktywnymi słuchaczami! Polecam!imageimage Na stronie www.bookstart.org.uk znajdziecie 2 wersje rymowanki ‚Doing the Animal Bop’ : READ and SING oraz DANCE and SING.

Idealnym uzupełnieniem książeczki oraz utrwaleniem słownictwa określającego  rozmaite sposoby poruszania się przez poszczególne zwierzęta bedą piosenki z kanału Super Simple Songs: Let’s go to the Zoo oraz Wag your tail, do których gotowe action cards pobierzecie na blogu www.fullofideas.pl

Zobacz podobne: w zakładce CHILDREN’S BOOKS IN PICTURES można zajrzeć do wnętrza publikacji  ‚Whoosh Around the Mulberry Bush’ (Jan Ormerod / Lindsey Gardiner)

2 uwagi do wpisu “Doing the Animal Bop – Jan Ormerod / ilustracje Lindsey Gardiner

    • Zawsze można wykorzystać wersję interaktywną proponowaną przez Bookstart jeśli nie posiada się tradycyjnej wersji książki 😉 Piosenki, Twoje karty i ta książeczka rzeczywiście się fajnie uzupełniają.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s