The Crocodile Who Didn’t Like Water – Gemma Merino

image Poznajcie przedziwnego krokodyla! Przecież każdy wie, że aligatory uwielbiają wodę, ale bohater imagehistoryjki, którą chcę Wam dziś zaprezentować, jest zupełnie inny – w ogóle nie ciągnie go do wody! Zdecydowanie większą przyjemność sprawia mu wspinanie się na drzewa! Z czasem jednak zaczyna doskwierać mu samotność, gdyż jego bracia i siostry większość czasu spędzają radośnie się pluskając, nurkując i uczestnicząc w zajęciach pływania. W związku z tym, tytułowy krokodylek próbuje ze wszystkich imagesił zmienić swoją niechęć do kąpieli. Zdeterminowany pragnieniem przyłączenia się do szczęśliwego rodzeństwa, zaopatruje się nawet w koło ratunkowe – i mimo, iż zadanie to nie należy do najłatwiejszych – wskakuje do jeziora! Jednak woda jest tak nieprzyjemnie mokra i zimna, brrrr…. i nieopatrznie dostaje się do nosa i wywołuje dreszcze… i … a-psik! …. takie bardzo ‚gorące’ kichnięcie… Ojej, co to? Ogień?… Czy ten mały gad w ogóle jest krokodylem???!!! No właśnie, trafne pytanie!image Jednak do końca Wam wszystkiego nie zdradzę! Dodam jedynie, że ta prosta i wyjątkowa historia rozpoczyna i kończy się symbolicznymi ilustracjami, które naprowadzają czytelnika na odpowiedni tor myślenia. Co więcej, ta publikacja jest zaskakująca i zalicza się do tej grupy książeczek, które zarówno bawią, jak i głęboko poruszają oraz zmuszają do refleksji. Ta niepozorna historyjka porusza poważny problem, który dotyczy każdego z nas – być szczęśliwym niekoniecznie oznacza być takim samym jak inni!

image

Podobnie jak w przypadku ELMER’a (słonia w kratkę) perypetie nietypowego aligatora wywołują wiele pozytywnych emocji, promując tym samym takie wartości jak: tolerancja, otwartość oraz chęć poznawania świata i zdobywania nowych przyjaciół oraz pomagają dzieciom w budowaniu poczucia własnej wartości. Ta książeczka skradnie serce każdego, kto weźmie ją do ręki! Zapewniam!
image

Historia w całości- klik.

Gotowe activity sheets do wykorzystania z książeczką można pobrać tutaj oraz tu.

Kolejną propozycją autorstwa G. Merino jest urocza historyjka o ciekawej świata krówce – THE COW WHO CLIMBED A TREE oraz pewnej owieczce 🐑 THE SHEEP WHO HATCHED AN EGG.

Przeczytaj rownież: THE SELFISH CROCODILE (by Faustin Charles / Michael Terry)

5 uwag do wpisu “The Crocodile Who Didn’t Like Water – Gemma Merino

  1. Pingback: The Selfish Crocodile – Faustin Charles / ilustracje Michael Terry | Let's read in English

  2. Pingback: The Cow Who Climbed a Tree – Gemma Merino | Let's read in English

  3. Pingback: Happy Blogaversary! – czyli 3 urodziny bloga. | Let's read in English

  4. Pingback: IN LIKE A LION, OUT LIKE A LAMB – wolna interpretacja marcowego przysłowia w 5 odsłonach. | Let's read in English

  5. Pingback: Harry in a Hurry – Timothy Knapman / Gemma Merino | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s