Aaaarrgghh, Spider! Lydia Monks

imageCzy pająki można lubić? Jeśli chodzi o mnie to sympatią darzę wyłącznie pajęczaki literackie – jak na przykład pajączka z publikacji E. Carle’a THE VERY BUSY SPIDER albo pajęczycę – bohaterkę opowieści L. Monks, pt. „Aaaarrgghh, Spider!” – którą chcę Wam dziś zaproponować.

image“Aaaarrgghh, Spider!” w zabawny sposób przedstawia perypetie osamotnionej pajęczycy, która za wszelką cenę chce imagezadomowić się w przytulnym domu pewnej rodziny. Domyślacie się jednak, iż nie jest to takie proste, gdyż za każdym razem kiedy się gdzieś pojawia, wywołuje to zamieszanie i akt paniki. Każda próba wywarcia dobrego wrażenia na domownikach kończy się fiaskiem i natychmiastowym pozbyciem się pająka! Zabawny taniec, kąpiel w wannie czy samodzielne łapanie pożywienia nie dają gwarancji zaprzyjaźnienia się z gospodarzami. No cóż, po wielu nieudanych staraniach pozostaje tylko pogodzić się z myślą zamieszkania w ogrodzie! Pragnienie zostania zwierzątkiem domowym nie spełniło się…image

…aż do kolejnego ranka! Co wydarzyło się tej nocy w ogrodzie, by następnego dnia domownicy zmienili zdanie, dostrzegając wreszcie magiczne umiejętności sprytnego stworzenia, i przygarniając go w swoje progi? …Po czym żyli wspólnie długo i szczęsliwie… Do momentu, kiedy beztroskie chwile zakłócone zostaną przez wizytę dość licznych przyjaciół pajęczycy. Aaaarrgghh, Spiders! 😮

imageTa pięknie zilustrowana i napisana prostym językiem książeczka zachwyci nie tylko najmłodszych odbiorców. Zawarta w niej spora dawka humoru wywoła uśmiech od ucha do ucha na każdej buzi – i kto wie – może zmieni Wasze dotychczasowe nastawienie do pająków!?

Historia do posłuchania w całości – kliknij tutaj.

Jeśli obdarzyliście sympatią tę sympatyczną rodzinkę, to ich dalsze perypetie można śledzić w publikacji Eeeek, Mouse! Zapraszam.

Charakterystyczne ilustracje L. Monks znajdziecie również w publikacji autorstwa J. Donaldson WHAT THE LADYBIRD HEARD, WHAT THE LADYBIRD HEARD NEXT oraz WHERE’S YOUR EEE-ORRH? 

4 uwagi do wpisu “Aaaarrgghh, Spider! Lydia Monks

  1. Pingback: What the Ladybird Heard – Julia Donaldson / ilustracje Lydia Monks | Let's read in English

  2. Pingback: Eeeek, Mouse! Lydia Monks | Let's read in English

  3. Pingback: Where’s your Eee-orrh? – Lydia Monks | Let's read in English

  4. Pingback: Winnie’s Amazing Pumpkin – Valerie Thomas / Korky Paul | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s