Hamilton’s Hats – Martine Oborne / ilustracje Axel Scheffler

image

HAMILTON’S HATS to niezwykła opowieść o małej śwince, która miała słabość do… kapeluszy. Hamilton – tak ma na imię bohater – posiada niebanalną kolekcję nakryć głowy, dosłownie na każdą okazję. Mama imageprosiaczka zaczyna się niepokoić, iż skupiając się wyłącznie na kapeluszach, Hamilton będzie próżny i niczego się w życiu nie nauczy. Nie jest jeszcze świadoma faktu, że to właśnie za sprawą swoich czapek jej syn zostanie poddany różnym próbom, które udzielą mu życiowych lekcji. Paradując tu i ówdzie, w coraz to innym nakryciu głowy, Hamilton napotyka na swojej drodze imagerozmaite zwierzęta (żyrafę, krokodyla, małpki i mysz), które na różne sposoby przetestują jego wytrwałość, odwagę, cierpliwość i życzliwość.

Czy świnka zda ‚życiowy egzamin’ dowiecie się przewracając karty tej kolorowej i pouczającej publikacji, która w zabawny sposób przybliża i promuje cenne wartości, niezbędne w codziennym życiu każdego małego człowieka.

image

Dodatkowym atutem tej propozycji są żywe i kolorowe ilustracje Axel’a Scheffler’a, które skupią uwagę nawet tych bardziej energicznych słuchaczy! Zapewniam!

image

image

Jako ćwiczenie uzupełniające warto wykorzystać gotową do wydruku grę SNAP – klikając tutaj.

Inne publikacje z motywem kapelusza w roli głównej to: HIPPO HAS A HAT (Julia Donaldson/Nick Sharratt), I WANT MY HAT BACK (Jon Klassen), THIS IS NOT MY HAT (Jon Klassen), THE CAT IN THE HAT (Dr. Seuss), THE QUEEN’S HAT (Steve Antony)

2 uwagi do wpisu “Hamilton’s Hats – Martine Oborne / ilustracje Axel Scheffler

  1. Pingback: Rosie’s Hat – Julia Donaldson / ilustracje Anna Currey | Let's read in English

  2. Pingback: Don’t Worry, Hugless Douglas – David Melling | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s