The Day the Crayons Came Home – Drew Daywalt / ilustracje Oliver Jeffers

imagePamiętacie kłopoty Duncana – bohatera książki o zbuntowanych kredkach – THE DAY THE CRAYONS QUIT ? Chłopak nie imagedo końca potrafił zadbać o swoje pastele i jego problemy powracają w kolejnej opowieści stworzonej przez fantastyczny duet – Daywalt / Jeffers.

Nieszczęśliwie, część świecówek nigdy nie odnalazła drogi powrotnej do swojego kredkowego pudełka, gdyż Duncan nieodpowiedzialnie pozostawił je w najróżniejszych miejscach, najzwyczajniej w świecie o nich zapominając! Poszczególne kredki są z tego powodu bardzo nieszczęśliwe i przelewają swoje frustracje na papier, wysyłając pocztówki z „gorzkimi żalami” zaadresowane do chłopca. image

Kasztanowa kredka nie może wybaczyć chłopcu, że od dwóch lat wciśnięta jest gdzieś głeboko w szczelinach sofy, złamana w pół i trzyma się tylko dzięki spinaczowi, który uratował jej życie. Z kolei zrezygnowany jaskrawo-czerwony kolor oznajmia, że po ośmiu miesiącach bezowocnego czekania, samotnie wyrusza w drogę imagepowrotną do domu – z hotelu, gdzie został pozostawiony podczas rodzinnych wakacji! Gorsza tragedia przydarzyła się żółtej i pomarańczowej kredce, które niegdyś sprzeczały się, która z nich jest kolorem słońca! Przepraszając za swoje dotychczasowe kłótnie, zapewniają, iż nie chcą mieć ze słońcem już nic wspólnego, gdyż wystawione na jego gorące promienie wtopiły się w siebie nawzajem! Nie mniej ucierpiała turkusowa kredka, która pozostawiona w kieszeni ubrania Duncana, trafiła do suszarki, gdzie w wysokiej temperaturze przywarła do skarpetki chłopca.

imagePrzewracając kolejne karty książki czytamy następne widokówki przepełnione emocjami, wyostrzonymi dzięki wymownym ilustracjom mistrza rysunku – O. Jeffers’a. Strona graficzna zawiera w sobie elementy błyskotliwego humoru, który ma za zadanie dotrzeć zarówno do młodszych jak i starszych odbiorców. Uwagę czytelnika zwrócą również szczegóły o komicznym zabarwieniu, umiejętnie wkomponowane w kolorowe obrazki. Dodatkowo, fluorescencyjne strony z napisami widocznymi w ciemności, uatrakcyjniają tę wyjatkową publikację! image

Nie chcę psuć niesamowitej zabawy i nie zdradzę wszystkich problemów zaniedbanych kredek – powiem tylko, że bohater stanął na wysokości zadania i wynagrodził swoim podopiecznym stresujące chwile. W jaki sposób? Tego dowiecie się sięgając po tę zabawną publikację, która poprawi humor nawet tym bardziej wymagającym czytelnikom! Zapewniam!

image

image

image

Oliver Jeffers o książce „The Day the Crayons Came Home” – video

Fragmenty książki „The Day the Crayons Came Home” do wysłuchania tu.

Warto rownież odwiedzić stronę http://crayonspicturebooks.com, gdzie znajdziecie gotowe scenariusze do wykorzystania książki na zajęciach oraz materiały dodatkowe gotowe do wydruku – kliknij tu oraz tu.

Propozycje aktywności z okazji Dnia Kredki, który przypada 22 listopada znajdziecie na blogu Hummingbird – klik

crayon

Przeczytaj także: THE DAY THE CRAYONS QUIT (Drew Daywalt / Oliver Jeffers) oraz Niezapomniane spotkania autorskie -Vol.3 – Oliver Jeffers.

4 uwagi do wpisu “The Day the Crayons Came Home – Drew Daywalt / ilustracje Oliver Jeffers

  1. Pingback: The Day the Crayons Quit – Drew Daywalt / ilustracje Oliver Jeffers | Let's read in English

  2. Pingback: Red Rockets and Rainbow Jelly – Sue Heap / Nick Sharratt | Let's read in English

  3. Pingback: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol.3 | Let's read in English

  4. Pingback: Cat’s Colours – Jane Cabrera | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s