One Is a Snail Ten Is a Crab – A.P.Sayre & J.Sayre / ilustracje Randy Cecil

imageZ tą książką nauka liczenia nie może być nudna! Skoro symbolem cyfry 2 jest człowiek, 8 oznacza pająka, a 10 imageprzyporządkowane jest do kraba to zdecydowanie liczymy tu za pomocą… ilości odnóży!

Zabawne ilustracje po kolei odsłaniają przeróżne stworzenia reprezentujące poszczególne liczby – najpierw od 1-10, następnie dziesiątkami od 20-100. Ta interaktywna i edukacyjna publikacja nie tylko udowadnia, iż do zagadnień matematycznych można kreatywnie podejść w formie zabawy, dodatkowo dzięki barwnej i wyrazistej grafice może być ona narzędziem do utrwalania nazw imagekolorów. Genialna w swojej prostocie uczy, bawi, zaskakuje i bez wątpienia będzie atrakcyjna dla dzieci w zróżnicowanym przedziale wiekowym. Koniecznie sprawdźcie sami!

image

image

image

image

Książeczkę w całości obejrzycie klikając tutaj. Udanej zabawy!

Inną krab-tastyczną propozycją, dzięki której dzieci będą miały okazję poćwiczyć liczenie jest książeczka autorstwa Tim Hopgood, której recenzję przeczytasz tutaj.

 

2 uwagi do wpisu “One Is a Snail Ten Is a Crab – A.P.Sayre & J.Sayre / ilustracje Randy Cecil

  1. Pingback: Przed ostatnim dzwonkiem – czyli 5 książkowych inspiracji na przedwakacyjne zajęcia. | Let's read in English

  2. Pingback: BOOK to school – czyli 5 propozycji książkowych do wykorzystania w nowym roku szkolnym. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s