Simpkin – Quentin Blake

imageOto Simpkin – pocieszny bohater uroczej książki obrazkowej, którego nie sposób nie polubić! Ta sympatyczna postać na każdej stronicy prezentuje czytelnikowi swoją barwną osobowość za pomocą imagecałej gamy rymujących się wyrazów – głównie przymiotników i ich przeciwieństw („Simpkin once and Sipmpkin twice, Simpkin nasty, Simpkin nice”). Prosty tekst dopełniają humorystyczne ilustracje, które dodają tej publikacji niepowtarzalnego charakteru, a obserwacja poszczególnych zachowań chłopca powoduje, iż każde dziecko odnajdzie w tej postaci coś z siebie. Simpkin ukazany jest w różnorodnych “wcieleniach” i sytuacjach w dowcipny sposób, który umiejętnie portretuje typowo dziecięcy sposób bycia.image

Ta fantastycznie zilustrowana, genialnie prosta i niesamowicie zabawna książeczka smiało może posłużyć jako dodatkowe narzędzie na zajęciach językowych, gdyż ułatwi i uprzyjemni naukę oraz zapamiętanie podstawowych przymiotników w języku angielskim.

imageimageimageimageimageimageZachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony autora www.quentinblake.com, gdzie znajdziecie garść informacji dotyczącej jego twórczości oraz wspaniałe galerie ilustracji pochodzących z jego książek. Polecam również obejrzenie tego video, które przybliży Wam jego niesamowite osiągnięcia w charakterze ilustratora.

Przeczytaj także: MISTER MAGNOLIA oraz ANGELICA SPROCKET’S POCKETS (by Quentin Blake)

5 uwag do wpisu “Simpkin – Quentin Blake

  1. Pingback: Mister Magnolia – Quentin Blake | Let's read in English

  2. Pingback: Angelica Sprocket’s Pockets – Quentin Blake | Let's read in English

  3. Pingback: Z innej perspektywy – Londyn szlakiem literackim. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s