Angelica Sprocket’s Pockets – Quentin Blake

image

image

Oto Angelika – ekscentryczna postać, której nieszablonowy wygląd zwraca uwagę każdego, kto tylko zerknie na okładkę książeczki autorstwa Q. Blake’a, p.t. „ANGELICA SPROCKET’S POCKETS”. Spójrzcie sami na długi, różowy płaszcz bohaterki, ozdobiony licznymi kieszeniami w różnorodnych kolorach, kształtach i wzorach – czyż nie zastanawia Was, jakie skarby mogą one skrywać?

image

Szalona zabawa w odkrywanie zawartości tajemniczych kieszeni płaszcza Angeliki trwa od pierwszej do ostatniej karty tej rymowanej opowieści i ze stronicy na stronicę, coraz to bardziej zaskakuje. Nie będę trzymała Was dłużej w niepewności i po krótce zdradzę, co zawierają niektóre ze ‘schowków’ tego niezwykłego odzienia. Gotowi? No to zaczynamy!

image

Jest kieszeń z myszami i inna z serami, jest skrytka na stroje kąpielowe oraz kapelusze słomkowe. Jest miejsce na garnki, widelce i wiadra, a nawet niejedna kaczka się tam wkradła! Nie wspomnę już o innych stworzeniach, imagebo pewnie nie uwierzycie, że krokodyla i słonia tam ujrzycie! To tylko namiastka ekscytujących, pomysłowych i zaskakujących przedmiotów, które Angelika prezentuje, fundując tym samym czytelnikowi niesamowitą przygodę, poruszającą wyobraźnię do granic możliwości! Pozwólcie się jej ponieść!

image

Zabawna treść mistrzowsko udekorowana jest niesamowicie dynamicznymi, kolorowymi, charakterystycznymi dla autora ilustracjami, które opowiadają całą historię równolegle z tekstem. Zakończenie książki nie daje wytchnienia wyobraźni, tu nastepuje punkt kulminacyjny, inspirujący czytelnika do zaprezentowania swoich własnych pomysłów na przedmioty czy stworzenia, ukrywające się w zakamarkach niezwykłych kieszeni bohaterki.image

Proponuję sprawdzić kieszenie swojej garderoby, może i w nich kryją się jakieś niesamowite skarby?

image

Jeśli spodobała Ci się ta publikacja to koniecznie przeczytaj recenzje innych książek tego autora: SIMPKIN oraz MISTER MAGNOLIA.

Zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony autora www.quentinblake.com, gdzie znajdziecie garść informacji dotyczącej jego twórczości oraz wspaniałe galerie ilustracji pochodzących z jego książek. Polecam również obejrzenie tego video, które przybliży Wam jego niesamowite osiągnięcia w charakterze ilustratora.

8 uwag do wpisu “Angelica Sprocket’s Pockets – Quentin Blake

  1. Pingback: Simpkin – Quentin Blake | Let's read in English

  2. Pingback: Mister Magnolia – Quentin Blake | Let's read in English

    • Ja niestety też żałuję, że jako dziecko nie miałam szansy poznać tych pozycji, ale teraz mam niesamowitą radość z odkrywania coraz to nowych publikacji, którymi mogę dzielić się z Wami – czytelnikami – a razem możemy zarażać maluchów naszą pasją 😉

      Polubienie

  3. Pingback: Z innej perspektywy – Londyn szlakiem literackim. | Let's read in English

  4. Pingback: Happy Blogaversary! – czyli 3 urodziny bloga. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s