Eeeek, Mouse! Lydia Monks

image

Dziś odwiedzimy ponownie domowników, których poznaliśmy już wcześniej przy okazji lektury Aaaarrgghh, Spider! Powracamy w zakątki ich rodzinnego domu, by tym razem byc świadkami polowania na… myszy!

image

Spokojny poranek zakłóca niespodziewane wtargnięcie małego gryzonia do kuchni, powodując ogromne poruszenie podczas śniadania. Rodzice Minnie natychmiast podnoszą alarm, ujrzawszy małą myszkę, która postanowiła znaleźć schronienie pod ich dachem. Dziewczynka natomiast nie podziela ich zdania i bardzo chciałaby ocalić zagubioną mysz. Czy jej się to uda?

image

Ojciec Minnie wymyśla przebiegły plan i postanawia skonstruować skuteczną pułapkę na imagegryzonia. Dziewczynka nie ma wyjścia i musi temu zapobiec za wszelką cenę. Wykazuje się przebiegłością i pomysłowością, zaskarbiając sobie względy małego ‘gościa’. Każdej kolejnej nocy Tata ulepsza swoją pułapkę na różne sposoby, lecz ku jego zdziwieniu nie przynosi to rezultatów. Zupełnie nie podejrzewa, iż w międzyczasie Minnie ratuje i przygarnia nie jedną myszkę, lecz całą mysią rodzinę!

Gdzie ich ukryje? Czy myszki, podobnie jak pająk z opowieści Aaaarrgghh, spider!, (którego zresztą będziemy mieli okazję niejednokrotnie dostrzec) finalnie znajdą zaciszny kąt w domu, gdzie na każdym kroku czyha na nich niebezpieczeństwo? Koniecznie sięgnijcie po tę publikację, by dowiedzieć się jak potoczą się mysie losy.

image

Książka jest pełna zabawnych momentów i urzeka żywymi ilustracjami autorstwa L. Monks. Zapewniam, że zauroczy nie tylko młodszych, ale i starszych czytelników.

image

image

Charakterystyczne ilustracje L. Monks znajdziecie również w publikacji autorstwa J. Donaldson WHAT THE LADYBIRD HEARD.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Eeeek, Mouse! Lydia Monks

  1. Pingback: What the Ladybird Heard – Julia Donaldson / ilustracje Lydia Monks | Let's read in English

  2. Pingback: Aaaarrgghh, Spider! Lydia Monks | Let's read in English

  3. Mam „Aaaarrgghh Spider” i jest świetna. Ta książka też wydaje się fantastyczna.Pójdę z torbami niedługo, ale jak widzę takie cudeńka to nie mogę się oprzeć i zaczynam wyszukiwać w sieci i kupuje. 🙂 Ale ile to radości!

    Polubione przez 1 osoba

  4. Pingback: Where’s your Eee-orrh? – Lydia Monks | Let's read in English

  5. Pingback: Happy Blogaversary! – czyli 3 urodziny bloga. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s