Fix-It-Duck – Jez Alborough

image

Pamiętacie szalonego kaczora – bohatera publikacji DUCK IN THE TRUCK? Ten sam osobnik ponownie pojawia imagesię w towarzystwie swoich nieodłącznych przyjaciół (owcy, kozła i żaby) w kolejnej publikacji autorstwa J.Alborough FIX-IT-DUCK. Jak już sam tytuł sugeruje, kaczor wciela się w postać ‘złotej rączki’, która niestety zamiast naprawiać poszczególne usterki, to jakimś trafem jeszcze bardziej przyczynia się do ich destrukcji. Szereg niefortunnych wydarzeń rozpoczyna się od przecieku z sufitu w jego domu. Cóż, trzeba działać, ale jak tu zreperować wyciek bez drabiny?image Zawsze można przecież skorzystać z pomocy przyjaciela! Kaczor wyrusza zatem do owcy, aby podzielić się swoimi kłopotami. Tu okazuje się, iż owca także ma problem – nie może zamknąć okna w dachu swojej przyczepy, przez które wpada deszcz do środka. Czyż to nie robota dla fachowca, takiego jak FIX-IT-DUCK? …Oo, chyba jednak nie! Trzask, prask, brzdęk… Trzeba szukać innego rozwiązania, gdyż stłuczona szyba nie powstrzyma już strug wody wdzierającej się do wewnątrz. image

Na szczęście mobilną przyczepę można przewieźć w zadaszone miejsce, by zapobiec katastrofie. Ale to nie takie proste, jakby mogło się wydawać! Pech nie opuszcza bohaterów… a to dziura w oponie… a to hak nie pasuje do przyczepy… co rusz pojawiają się nieoczekiwane komplikacje! Dzięki pomysłowości kaczora, udaje się w końcu przetransportować uszkodzoną przyczepę… tylko czy rzeczywiście w suche i bezpieczne miejsce?! Nie będę psuła imagezabawy i nie zdradzę przewrotnego zakończenia tej opowieści. Koniecznie sięgnijcie po tę zabawną, przepełnioną rymowanymi wersami publikację, by samemu ocenić niewiarygodne ‘zdolności’ naprawcze tytułowego bohatera. Jez Alborough i tym razem nie rozczarowuje i pozostawia czytelnika spełnionego pod każdym względem – żywe ilustracje cieszą oko, humorystyczne rymy zaspokajają ucho, zaskakująca puenta porusza wyobraźnię, a cała opowieść na długo pozostawia szeroki uśmiech na twarzy. Szczerze polecam!

image

image

Zachęcam do odwiedzenia strony http://www.jezalborough.com , gdzie znajdziecie więcej informacji dotyczących samego autora oraz jego książek. Tu również dowiecie się jak powstała publikacja FIX-IT-DUCK, znajdziecie ćwiczenia uzupełniające do książeczki –klik1, klik2 oraz wskazówki dla nauczyciela jak wykorzystać ją na zajęciach – klik. Można pobrać tam również gotowe do wydruku kolorowanki klik (niektóre dostępne po uprzednim zalogowaniu).

Przeczytaj również kolejne przygody Kaczora w opowieści CAPTAIN DUCK.

8 uwag do wpisu “Fix-It-Duck – Jez Alborough

  1. Pingback: Duck in the Truck – Jez Alborough | Let's read in English

  2. Pingback: Some Dogs Do – Jez Alborough | Let's read in English

  3. Pingback: Cuddly Dudley – Jez Alborough | Let's read in English

  4. Pingback: Captain Duck – Jez Alborough | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s