The Odd Egg – Emily Gravett

image

Emily Gravett śmiało można nadać tytuł Mistrzyni Ilustracji! W kolejnej odsłonie swojej twórczości autorka upaja czytelnika pastelową grafiką z minimalną ilością tekstu. Śmiało stwierdzam, że książeczka The Odd Egg to propozycja z jajem! Już sama okładka intryguje i wyzwala nieodpartą pokusę sięgnięcia po tę publikację. A o czym opowiada ta niecodzienna historia? Zobaczcie sami…

image

Była sobie kaczka, która w przeciwieństwie do wszystkich innych ptaków, nie mogła znieść jajka. Podczas gdy inni skrzydlaci bohaterowie wysiadują swoje przyszłe pociechy, niepocieszona kaczka znajduje ogromne jajo – białe w zielone plamki.

image

Kaczka jest zachwycona znaleziskiem i próbuje je wysiedzieć. Nie przynosi to jednak żadnego rezultatu. Nie jest to łatwe zadanie, tym bardziej, iż inne ptaki szydzą z przedziwnego wyglądu jaja twierdząc przy tym, że nic się z niego nie wykluje. Czy mają rację? Nie do końca!

image

Nie mniej jednak, poszczególne ptasie jaja wydają na świat kolejne pisklaki. Kiedy nadejdzie czas na pęknięcie cętkowatego jaja? Wymyślna forma książki w postaci odpowiednio dociętych stronic pokazuje stopniowo rozwój sytuacji.

image

Ciekawość czytelnika podsycana jest stopniowo narastającym napięciem, aż do punktu kulminacyjnego, gdy z jajka wykluwa się… no właśnie… co??? Zapewniam, iż NIE jest to mała kaczuszka! Sekretu nie zdradzę, bo popsuję całą zabawę. Dopowiem jednak, że zakończenie jest dość zaskakujące i istnieje minimalne ryzyko, iż wystraszy niektóre wrażliwsze maluchy.

image

image

image

Przeczytaj również recenje innych publikacji autorki: MONKEY AND ME, ORANGE PEAR APPLE BEAR, MATILDA’S CAT oraz WOLF WON’T BITE i DOGS – te dwie ostatnie propozycje znajdziecie w zakładce Children’s Books in Pictures.

Zachęcam również do przeczytania 5 wiosennych propozycji książkowych – SPRING into READING.

9 uwag do wpisu “The Odd Egg – Emily Gravett

  1. Pingback: Monkey and Me – Emily Gravett | Let's read in English

  2. Pingback: Matilda’s Cat – Emily Gravett | Let's read in English

  3. Pingback: Orange Pear Apple Bear – Emily Gravett | Let's read in English

  4. Pingback: SPRING into READING – czyli 5 wiosennych propozycji książkowych | Let's read in English

  5. Pingback: 5 in 1 – czyli 5 eggstra pomysłów na wykorzystanie otwieranych jajek plastikowych na zajęciach. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s