Keith the Cat with the Magic Hat – Sue Hendra

image

Jakiś czas temu przedstawiałam Wam propozycje autorstwa Sue Hendra – Norman the Slug with the Silly Shell oraz  Barry the Fish with Fingers. Jeśli obdarzyliście sympatią te jedyne w swoim rodzaju postacie, to z pewnością polubicie też Keith’a – czarującego kota.

image

Keith nie jest ot takim zwyczajnym kotem!  Czym zatem zwraca uwagę innych? Czyżby magicznymi umiejętnościami? Czy jego nietypowy kapelusz, który niespodziewanie ląduje na jego głowie, ma rzeczywiście magiczną moc? A może to wcale nie kapelusz…

image

imageZacznijmy od początku! Pewnego dnia podczas spaceru lodowy rożek dziwnym trafem dekoruje głowę Keith’a. Przedziwny wygląd kota wywołuje salwę śmiechu i żarty jego znajomych, wprawiając go w zakłopotanie. Keith czuje się nieswojo i na poczekaniu wymyśla historię, nadając całej sprawie nader magiczny wymiar. Twierdzi, iż jego nakrycie głowy to czarodziejska czapeczka, dzięki imagektórej może wykonywać magiczne sztuczki. Tylko jak tu teraz przekonać innych, że to prawda?! Koty domagają się niezbitych dowodów. Rozmaite zbiegi okoliczności działają na rzecz Keith’a i uwiarygadniają jego przypadkowe działania – teraz znajduje sie w centrum zainteresowania, a jego znajomi są zachwyceni tym, co udaje mu się zaprezentować.

Zaraz, zaraz… ale czy stara prawda nie głosi przypadkiem, iż kłamstwo ma krótkie nogi…? Chyba nadszedł czas, by w końcu  wyznać kolegom całą prawdę!

image

Cała historia przepełniona jest humorem i udowadnia, że użycie wyobraźni może czasem pomóc wyjść z niezręcznych sytuacji. Aby bliżej przyjrzeć się sztuczkom, jakich dokonuje Keith oraz sprawdzić z jakich opresji udaje mu się uratować swoich kompanów, koniecznie sięgnijcie po tę barwnie ilustrowaną publikację! Na pewno poprawi Wam humor!

image

Pomysły i inspiracje na wykorzystanie książeczki na zajęciach znajdziesz tutaj. Materiały gotowe do druku pobierzesz na stronie clubs-kids.scholastic.co.uk w zakładce fun stuff.

Przeczytaj także: OLIVER’S WOOD by Sue Hendra

3 uwagi do wpisu “Keith the Cat with the Magic Hat – Sue Hendra

  1. Pingback: Oliver’s Wood – Sue Hendra | Let's read in English

  2. Pingback: Barry the Fish with Fingers – Sue Hendra | Let's read in English

  3. Pingback: Norman the Slug with the Silly Shell – Sue Hendra | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s