(The Hueys in) The New Jumper – Oliver Jeffers

design

Poznajcie społeczność małych owalnych stworków wykreowanych przez O. Jeffers’a – autor nadał im miano THE HUEYS. Z pozoru postacie te wydają się być unikalne, paradoksalnie jednak każdy z nich wygląda identycznie, myśli podobnie i robi dokładnie to samo. Czyż nie jest to nudne?

design

design

Pewnego dnia Huey o imieniu Rupert wpada na pomysł by wydziergać sobie jaskrawy sweter na drutach. To wyróżnia go spośród tłumu, z czego on sam jest niezmiernie dumny, jednakże nie wzbudza to aprobaty pozostałych osobników. Większość z nich wyśmiewa i krytykuje jego inność.

design

Odmieniony wizerunek Ruperta przykuwa jednak uwagę Gillespie’go, który również zapragnął poczuć swoją odrębność.

design

Co zatem robi? Sprawia sobie bliźniaczy sweterek! Tym sposobem pomarańczowe wdzianka stopniowo zaczynają zdobywać popularność innych Hueys. Każdy chce być oryginalny, tak jak Rupert i Gillespie.

design

design

Nietrudno się domyślić, że w niedługim czasie całą Hueys’ową społeczność wyróżnia jedna wspólna cecha charakterystyczna – pomarańczowe odzienie z zygzaczkiem  😉 . Do momentu, gdy Rupert wdraża w życie nowy pomysł, który wszystko zmienia!

Cóż to za pomysł i czy tym razem zyska aprobatę pozostałych? Tego dowiecie się sięgając po tę uroczą książeczkę obrazkową, która przy pomocy niewielkiej ilości tekstu i skromnych ilustracji przekazuje czytelnikowi istotne wartości. Oliver Jeffers w zabawny i przystępny sposób porusza kwestię bycia sobą i kierowania sie własnymi przekonaniami. Ta publikacja to idealny wstęp do dyskusji o tym, co czyni nas wyjątkowymi oraz w jaki sposób możemy dostrzegać i szanować nasze różnice. Polecam czytelnikom w każdym przedziale wiekowym!

THE HUEYS IN THE NEW JUMPER to pierwsza z 4-częściowej serii przygód pociesznych owalnych stworków. Kolejne tytuły to: THE HUEYS IN NONE THE NUMBER, THE HUEYS IN IT WASN’T ME, THE HUEYS IN WHAT’S THE OPPOSITE?

Zapowiedź książki obejrzysz tutaj:

 

Wersja książki w całości – klik.

Pomysły na lekcje z książką znajdziesz tutaj oraz tu – klik. Pakiet materiałów do pobrania można znaleźć na stronie www.worldbookday.com, karta pracy do pobrania rownież tu – klik.

Oliver Jeffers gościł już na blogu niejednokrotnie. Recenzje innych publikacji autora przeczytasz klikając w ten link. Zapraszam także do przeczytania wpisu: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol. 3 – Oliver Jeffers.

 

3 uwagi do wpisu “(The Hueys in) The New Jumper – Oliver Jeffers

  1. Pingback: Niezapomniane spotkania autorskie – Vol.3 | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s