Winnie the Witch – Valerie Thomas / ilustracje Korky Paul

imageZabawna i sympatyczna wiedźma Winnie mieszka w dużym, czarnym domu, w którym wszystko jest czarne: ściany, schody, podłoga, drzwi, a nawet meble. Czarownicy zawsze towarzyszy kot o imieniu imageWilbur, który przysparza jej nie lada problemy, a wszystko przez jego czarny kolor! Winnie wielokrotnie zdarzyło się potknąć o leżącego w niespodziewanym miejscu czworonoga – pewnego razu przypadkowo przygniotła go, siadając na swoim czarnym fotelu. Koniec końców, wiedźma jednego dnia nie wytrzymała i postanowiła coś z tym zrobić. Z pomocą swojej czarodziejskiej mocy zmieniła kolor Wilbura na… zielony! Nie oznaczało to jednak zakończenia kłopotów, gdyż tym razem kot zapodział się w trawie! Czy zatem kolejne magiczne zaklęcie przyniesie rozwiązanie? Czy kot w kolorach tęczy może imagebyć szczęśliwy? Zdecydowanie nie! Na szczęście Winnie tak łatwo się nie poddaje i bezustannie szuka rozwiązań, nawet w tych najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Wystarczy jeszcze jedno magiczne zaklęcie, by zmienić czarny, ponury zamek w kolorową posiadłość, dzięki czemu Wilbur może powrócić do swojego pierwotnego wyglądu i nikomu już nie grożą żadne wypadki!

image

Ta zabawna i początkowo czarna historia stopniowo nabiera barw i jest świetnym pretekstem do utrwalenia nazw kolorów. Charakterystyczne ilustracje Korky Paul’a przyciągają oko i świetnie uzupełniają tekst. Nie sposób nie polubić Winnie – to urocza czarownica, która mimo posiadania niezwykłej czarodziejskiej mocy, ma także zwykłe ‚ludzkie’ wady i również popełnia błędy. Tyle, że zawsze jest w stanie je naprawić tak, by uszczęśliwić wszystkich wokół – nie zawiedzie też czytelników, którym zafunduje uśmiech od ucha do ucha i zmobilizuje do myślenia oraz spojrzenia na świat z innej perspektywy!

image

Wersja ‚Winnie the Witch’ w całośći tutaj.

Obejrzyj wersję animowaną:

Przeczytaj także: HAPPY BIRTHDAY WINNIE! ,WINNIE’S FLYING CARPET, WINNIE AT THE SEASIDE, WINNIE’S AMAZING PUMPKIN oraz WINNIE AND WILBUR MEET SANTA.

Warto także odwiedzić oficjalną stronę poświęconą Winnie i Wilburowi, gdzie znajdziecie wiele ciekawostek, ćwiczeń i zdjęć poświęconych serii z czarującą czarownicą – http://www.winnieandwilbur.com

Tu znajdziecie propozycje ćwiczeń do książek z serii WINNIE THE WITCH: kliknij tu.

Inne pozycje z serii o sympatycznej czarownicy Winnie znajdziecie klikając tutaj.

Fantastyczną galerię ilustracji pochodzących z serii książek o Winnie można obejrzeć tutaj.

4 uwagi do wpisu “Winnie the Witch – Valerie Thomas / ilustracje Korky Paul

  1. Pingback: Winnie and Wilbur Meet Santa – Valerie Thomas / Korky Paul | Let's read in English

  2. Pingback: Winnie at the Seaside – Valerie Thomas / Korky Paul | Let's read in English

  3. Pingback: Winnie’s Amazing Pumpkin – Valerie Thomas / Korky Paul | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s