Charlie and Lola – Look after your Planet – Lauren Child

imageCharlie ma młodszą siostrę o imieniu Lola. Chłopiec jest niezwykle wyrozumiały i jak na starszego brata przystało stara się pomagać Loli wszelkimi znanymi mu sposobami, wykorzystując swoją wyobraźnię, pomysłowość i poczucie humoru. W zabawnej historii ‚Look after your Planet’ zostaje poruszony temat recyklingu – Lola jest na etapie wyrzucania wszystkiego co nieużyteczne do kosza, w odpowiedzi na co jej starszy brat próbuje wytłumaczyć znaczenie i możliwości procesu odzyskiwania i przetwarzania surowców wtórnych.
Rodzeństwo wpada na wspaniały pomysł zaangażowania kolegów ze szkoły w zawody związane z recyklingiem. Zwycięzca, jako nagrodę dostanie prawdziwe drzewo, które będzie mógł posadzić w ogrodzie. Komu uda się efektywnie wdrożyć w życie ekologiczny plan?

Mali czytelnicy z pewnością obdarzą sympatią postacie z serii ‚Charlie and Lola’ wykreowane przez Lauren Child, gdyż imagew rzeczywistości przeżywają podobne do bohaterów przygody. Rodzeństwo wspólnie stawia czoła codziennym problemom, które towarzyszą przeciętnemu dziecku, odkrywającemu otaczający go świat. Zabawne i niezwykle charakterystyczne postacie czynią tę pozycję wartą uwagi i zdobędą serca małych odbiorców. Pozycja ‚Look after your Planet’ ma dodatkowo przesłanie edukacyjne, za pomocą którego promuje zachowania pro-ekologiczne. Polecam jako dodatkowe narzędzie dydaktyczne przy okazji obchodów Dnia Ziemi! Ciekawe pomysły na lekcje o tematyce EARTH DAY znajdziecie na blogu pomyslyprzytablicy.wordpress.com. Pakiet różnorodnych zadań do wydrukowania pobierzecie również na blogu  www.totschooling.net klikając tu – klik1, klik2, klik3. Polecam także wykonanie książeczki typu flip book – materiał gotowy do pobrania tutaj. Mnóstwo inspiracji znajdziecie również na mojej tablicy na Pinterest.

image

W Wielkiej Brytanii serial ‚Charlie and Lola’ nadal cieszy sie niezwykłą popularnością i zdobył sobie rzesze sympatyków. Odcinek ‚Look after your Planet’ możecie w całości obejrzeć klikając tu.

Przeczytaj również: I am TOO Absolutely Small for School (Charlie and Lola) by Lauren Child.

4 uwagi do wpisu “Charlie and Lola – Look after your Planet – Lauren Child

  1. Pingback: Dzień Ziemi | Pomysły przy tablicy

  2. Pingback: Charlie and Lola – I am TOO Absolutely Small for School – Lauren Child | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s