Orange Pear Apple Bear – Emily Gravett

image‚Orange Pear Apple Bear’ to uroczo prosta i zabawna książeczka, której cały tekst składa się tylko z pięciu słów, z imagektórych cztery kluczowe użyte są juz w tytule! Ich kreatywne zastosowanie w połączeniu z uwodzącymi ilustracjami daje zaskakujący efekt i zaczaruje nie tylko dzieci, ale również zaskoczy dorosłych. Autorka bawi się szykiem imagezastosowanych wyrazów, dzięki czemu przewrotnie zmienia znaczenie tekstu, obrazując te zmiany za pomocą urzekającej grafiki. Publikacja ta jest niewątpliwie bogatym źródłem inspiracji różnorodnych zabaw dla najmłodszych, można ją także śmiało wykorzystać ze starszymi dziećmi jako materiał do zaprezentowania przyimków ‚over’, ‚under’, ‚next to’. Niezmiernie trudno ją opisać tak, żeby oddać jej cały urok ale zdecydowanie warto wziąć ją do ręki i odkryć osobiście. Zachęcam!image Do wnętrza książki zajrzycie klikając tu.

Karta pracy gotowa do druku – pobierz tutaj – klik.

Warto również przeczytać recenzję równie uroczych publikacji autorstwa Emily Gravett, pt. MONKEY AND ME MATILDA’S CAT oraz THE ODD EGG.

Jeśli interesuje Cię twórczość Emily Gravett i masz ochotę posłuchać jak autorka opowiada o swoich książkach < kliknij tutaj >.

Warto również odwiedzić jej stronę < klikając tu >.

8 uwag do wpisu “Orange Pear Apple Bear – Emily Gravett

 1. Pingback: Monkey and Me – Emily Gravett | Let's read in English

 2. Pingback: Matilda’s Cat – Emily Gravett | Let's read in English

 3. Właśnie czytałam o „Matilda’s Cat” i oglądałam galerię ilustracji z książek Emily Gravett i zobaczyłam „Orange Pear Apple Bear” i pomyślałam, że wygląda super, ale szkoda, że jest tylko jedna ilustracja. A tu niespodzianka! Książka już dawno opisana przez Ciebie 🙂
  Zachwyca swoją prostotą.

  Polubione przez 1 osoba

  • O, tak! Orange Pear Apple Bear jest przecudowna i była to chyba pierwsza książka Emily Gravett, z którą miałam styczność. Dalej odkrywam następne. W kolejności do opisania czeka jeszcze Cave Baby 😉 Staram się linkować książeczki tych samych autorów lub o podobnej tematyce, gdyż dodając coraz więcej opisów, niektóre wcześniejsze pozycje mogą zostać niechcący pominięte – czego oczywiście chcę uniknąć!

   Polubienie

 4. Pingback: Peace at Last – Jill Murphy | Let's read in English

 5. Pingback: The Odd Egg – Emily Gravett | Let's read in English

 6. Pingback: Paddington – Michael Bond / ilustracje R.W. Alley | Let's read in English

 7. Pingback: Maluch na językach: Książeczki do czytania zimą. | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s