Wow! Said the Owl – Tim Hopgood

image

‘WOW! Said the Owl’ to urocza opowieść o małej, ciekawej świata sowie, która zabierze małego czytelnika w niesamowitą podróż do krainy kolorów. imageSowy to intrygujące stworzenia, które nie śpią w nocy, jednakże tytułowa bohaterka na przekór wszystkiemu, ucina sobie nocną drzemkę, by obudzić się o świcie i zachwycać się pięknem otaczającego świata. Pierwszy niesamowity obraz, którego jest świadkiem to cudne, poranne niebo wprowadzające kolor różowyimage Każda kolejna karta książeczki przedstawia coraz to nowy krajobraz, przepełniony żywymi barwami. Obserwujemy piękne żółte słońce witające nowy dzień, śnieżno-białe chmury pasące się na błękicie nieba, soczyście zielone liście ozdabiające koronę dorodnego drzewa oraz piękne czerwone motyle unoszące się ponad pomarańczowo imagekwitnącymi kwiatami. Wraz z zmieniającą sie pogodą i porą dnia, zmieniają sie też kolory i ich odcienie. Zanosi się na deszcz, więc bielusieńkie chmury stają się teraz szare i dookoła robi się ponuro. Na szczęście towarzyszące deszczowi promienie słońca tworzą przepiękną tęczę. Mała sowa, z iście szeroko otwartymi oczami, nie może powstrzymać zachwytu, który konsekwentnie wyrażany jest za pomocą wielokrotnie powtarzającej się frazy – WOW! said the owl.

image

Cała historia zachwyca swoją prostotą i bez wątpienia pobudzi wyobraźnię małych odbiorców. Stopniowe wprowadzenie nazw kolorów odbywa się za pomocą angażującego tekstu i uroczej grafiki. Ta propozycja to barwna zabawa, którą warto wykorzystać przy okazji wprowadzania bądź utrwalania kolorów w języku angielskim.

image

image

image

Inną propozycją wprowadzającą nazwy kolorów jest publikacja CRAYON, do wnętrza której można zajrzeć w zakładce CHILDREN’S BOOKS IN PICTURES oraz CAT’S COLOURS.

Przeczytaj także: HOORAY FOR HOPPY , WALTER’S WONDERFUL WEB  , IT WAS A COLD DARK NIGHT – tego samego autora.

10 uwag do wpisu “Wow! Said the Owl – Tim Hopgood

  1. Pingback: SPRING into READING – czyli 5 wiosennych propozycji książkowych | Let's read in English

  2. Pingback: Przed ostatnim dzwonkiem – czyli 5 książkowych inspiracji na przedwakacyjne zajęcia. | Let's read in English

  3. Pingback: Red Rockets and Rainbow Jelly – Sue Heap / Nick Sharratt | Let's read in English

  4. Pingback: Walter’s Wonderful World – Tim Hopgood | Let's read in English

  5. Pingback: Cat’s Colours – Jane Cabrera | Let's read in English

  6. Pingback: It Was a Cold, Dark Night – Tim Hopgood | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s