There Was an Old Lady Who Swallowed a Fly – Pam Adams

old lady„There Was an Old Lady Who Swallowed A Fly” – to popularna rymowanka dla dzieci, znana również w formie piosenki. oldlady3Istnieje kilka wersji wierszowanki „There’s an Old Lady Who Swallowed…” , jednak najbardziej znana jest ta z muchą w roli głównej. Jest to śmieszna historyjka, z gatunku tych absurdalnych. No bo wyobraźcie sobie starszą panią, która począwszy od muchy, połyka coraz to więcej (coraz wiekszych) zwierząt. I tak, żeby pozbyć sie brzęczącego w żołądku owada – połyka pająka, aby usunąć pająka – połyka ptaka, kolejno konsumując kota, psa oraz krowę, skończywszy na połknięciu…  …konia! Wersja tej niebanalnej, lekko makabrycznej historyjki autorstwa Pam Adams, old lady2to pomysłowa książeczka z dziurami, której każda kolejna stronica coraz bardziej zaskakuje. Dzięki kreatywnej budowie książki, zaglądamy do brzucha owej staruszki, gdzie gromadzi sie całkiem pokaźny zbiór przedziwnych istot, a wycięte dziury wspaniale funkcjonują po obu stronach książkowej karty. Autorka umiejętnie ubiera zabawne rymy w kolor i atrakcyjne ilustracje, fundując nie lada uciechę małemu czytelnikowi. Dzieci wspaniale bawią sie tym tekstem, próbując old lady4zapamietać w jakim celu zostały połknięte kolejne stwory, a doskonała melodia rymowanego słowa zachęca do słuchania, jak rownież i pomaga w nauce języka obcego. Śmiało mogę powiedzieć, ze jest to jedna z ciekawszych, bardzo zabawnych i wzbudzających zainteresowanie pozycji, która jest nieustannie doceniana przez dzieci.

 

Wersja do śpiewania:

https://www.youtube.com/embed/eXQPD6OcugY„>

Wersja animowana:

Garść inspiracji jak wykorzystać książkę na zajeciach znajdziecie na mojej tablicy na Pinterest. Worksheet do pobrania ze strony http://www.kizclub.com kliknij tu (w kolorze) oraz tu (czarno-biały). Udanej zabawy!

Przeczytaj także: THERE WAS AN OLD LADY WHO SWALLOWED THE SEA (by Pam Adams)

3 uwagi do wpisu “There Was an Old Lady Who Swallowed a Fly – Pam Adams

  1. Pingback: Do Something BOOKy – pomysły na obchody Święta Książki WORLD BOOK DAY 2017 | Let's read in English

  2. Pingback: Przed ostatnim dzwonkiem – czyli 5 książkowych inspiracji na przedwakacyjne zajęcia. | Let's read in English

  3. Pingback: There Was an Old Lady Who Swallowed the Sea – Pam Adams | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s