The Runaway Dinner – Allan Ahlberg / ilustracje Bruce Ingman

image

Poznajcie chłopca o imieniu Banjo i wraz z nim przeżyjcie nieprawdopodobną przygodę z FAST FOOD’em w roli głównej. Wszystko to dzięki zabawnej książce, pt. ‚The Runway Dinner’. Jesteście gotowi?
imageA zaczęło się tak… Pewnego słonecznego dnia Banjo zasiada do stołu, by zjeść coś co lubi najbardziej – apetyczną kiełbaskę! Niestety nie będzie to takie proste, gdyż nagle parówka ‚dostaje nóg’ i zeskakuje z talerza! Po prostu ucieka! Jakby tego było mało, za nią po kolei ruszają: nóż, widelec, talerz, a za nimi nawet stół i krzesło! imageNieprawdopodobne, a jednak możliwe! Bo przecież w książkach może zdarzyć się wszystko!

Ale to jeszcze nie koniec, właściwie wyścig dopiero się zaczyna. W pogoni biorą również udział dodatki, które miały towarzyszyć kiełbasce na talerzu (marchewki, zielony groszek i frytki), Banjo, jego rodzice, kot Mildred i pies sąsiadów. Zabawnym akcentem jest nadanie każdej postaci cech istot żywych za pomocą fantastycznych ilustracji oraz oryginalnych imion – każda marchewka, ziarnko groszku czy nawet frytka ma swoje imię! ( skoro frytki po angielsku to french fries; zatem ich imiona brzmią bardzo francusko 🙂 )

imageMaraton dociera do parku, no i sporo się tu dzieje… Jest zabawa, są też kłopoty, jest gdzie się schować… no i można zostać znalezionym przez przypadkowego przechodnia, bądź pomylonym z kimś/ czymś innym. Kto wygra szalony wyścig i czy głodnemu chłopcu w końcu uda się dogonić uciekający obiad?

Szczegółów nie zdradzę, by nie zepsuć Wam zabawy. Powiem tylko, że zakończenie tej historii jest zabawne i spokojnie mogłoby być początkiem kolejnej zwariowanej opowieści. Ta wizualna komedia znajdzie sympatyków w każdym przedziale wiekowym i raz wzięta do ręki niewątpliwie sprawi, że będziecie chcieli sięgać po nią wielokrotnie.

image

image

image

Wersja THE RUNAWAY DINNER w całości do posłuchania tu.

Kolejną książeczką duetu Ahlberg/Ingman jest publikacja, pt. THE PENCIL.

Przeczytaj także: THE JOLLY POSTMAN (by Janet and Allan Ahlberg)

Reklamy

3 uwagi do wpisu “The Runaway Dinner – Allan Ahlberg / ilustracje Bruce Ingman

  1. Pingback: The Pencil – Allan Ahlberg / ilustracje Bruce Ingman | Let's read in English

  2. Pingback: The Jolly Postman (or Other People’s Letters) – Janet and Allan Ahlberg | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s