The Pencil – Allan Ahlberg / ilustracje Bruce Ingman

imageNa początku był… ołówek, który pewnego dnia odkrywa swoje magiczne właściwości i zaczyna tworzyć. Po kolei rysuje imageposzczególnych uczestników fascynującej przygody, której czytelnik będzie za chwilę świadkiem. Najpierw powstaje chłopiec o imieniu Banjo (którego poznaliśmy w opisywanej przeze mnie wcześniej opowieści THE RUNAWAY DINNER), na życzenie chłopca ołówek rysuje psa – ten z kolei pragnie towarzystwa kota. Następnie powoli zapełnia się świat imageotaczający świeżo ‚upieczonych’ bohaterów – jest dom, park, ulica, jedzenie – jednak czegoś tu brakuje…  wszystko jest takie bez wyrazu, czarno-białe! Ale i na to znajdzie się rada – wystarczy przecież narysować pędzelek, który wypełni wszystko kolorami.

Szybko powstają nowe, barwne postacie, przedmioty i miejsca, a każde z nich ma swoje unikalne imię – nawet piłka nazywa się Sebastian 🙂 imageWszystko wydaje się być idealne, niemniej jednak zaczynają się kłopoty… Stworzeni bohaterowie nie są do końca zadowoleni – mają zastrzeżenia do swojego wyglądu i zaczynają narzekać – a to nie taki kapelusz, a to uszy zbyt duże, buty imagenie takie… Jak tu teraz naprawić takie niedoskonałości? Chwila namysłu i jest rozwiązanie… Wystarczy przecież dorysować gumkę do zmazywania! Tylko czy nad taką podekscytowaną gumką da się zapanować???

W tym wypadku niestety nie! Tytułowy ołówek stara się opanować sytuację na wszelkie sposoby, niestety bez większych rezultatów. Nieposkromiona gumka wymazuje wszystko co na jej drodze image– nawet klatkę, w której została uwięziona oraz mur, który miał za zadanie ją powstrzymać! Czy tak ma zakończyć się ta historia?! Co może powstrzymać szaloną gumkę, która posuwa się zdecydowanie za daleko?

Nie martwcie się, ołówek w końcu wpada na pomysłowe rozwiązanie i cała historia kończy się szczęśliwie. Szczegółów jednak nie zdradzę, by nie zepsuć zabawy!

imagePodobnie jak w THE RUNAWAY DINNER, zarówno tekst jak i grafika zaskakują i przepełnione są humorem, a odbiorcą może być czytelnik w każdym wieku. Proste, ale zarazem żywe ilustracje cieszą oko i pobudzają wyobraźnię. Zdecydowanie polecam!

Wersja THE PENCIL w całości do obejrzenia tu.

Zobacz podobne: THE DAY THE CRAYONS QUIT (Drew Daywalt / Oliver Jeffers)

Przeczytaj także: THE JOLLY POSTMAN (Janet and Allan Ahlberg)

3 uwagi do wpisu “The Pencil – Allan Ahlberg / ilustracje Bruce Ingman

  1. Pingback: The Runaway Dinner – Allan Ahlberg / ilustracje Bruce Ingman | Let's read in English

  2. Pingback: The Day the Crayons Quit – Drew Daywalt / ilustracje Oliver Jeffers | Let's read in English

  3. Pingback: The Jolly Postman (or Other People’s Letters) – Janet and Allan Ahlberg | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s