Pete the Cat and His Four Groovy Buttons – Eric Litwin / James Dean

image

Jeśli nigdy dotąd nie udało się Wam poznać kocura o imieniu Pete, czym prędzej śpieszę z możliwością nawiązania imageprzyjaźni z tym oto nietuzinkowym stworzeniem. Ten charakterystyczny kot z wielkimi, żółtymi, na wpół otwartymi ślepiami zapewni zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom nie lada rozrywkę! Pete jest głównym bohaterem serii książek, przedstawiających jego niecodzienne przygody, w związku z czym dziś chciałabym Wam zaprezentować jedną z nich: Pete the Cat and His Four Groovy Buttons. Gotowi? Bo będzie się działo!

image

Na wstępie książeczki Pete powita Was swoim magnetyzującym spojrzeniem oraz ‘odlotowym’ ubraniem. Jaskrawo imageżółta koszula z kolorowymi, pokaźnego rozmiaru guzikami gustownie pasuje do koloru jego oczu i kotrastuje z czarną sierścią.To jego ulubiona! Kocur jest tak dumny i szczęśliwy ze swojego fantazyjnego wyglądu, że nie opuszcza go chęć wyśpiewania specjalnej piosenki, która nie odstępuje go przez całą opowieść. A brzmi ona: ‘My buttons, my buttons, my four groovy buttons…’ Lecz nagle…, cóż to? Jeden z guzików niespodziewanie odpada, pozostawiając małym odbiorcom matematyczną zagadkę do rozwiązania!

image Pada pytanie: How many buttons are left? A kolejna strona obrazowo przedstawia odpowiedź potwierdzoną matematycznym działaniem! Nasuwa się pytanie, czy nasz bohater zmartwił się zaistniałą sytuacją? image‘Did Pete cry? Goodness, no! Buttons come and buttons go.’ Jak sami widzicie dla kocura nie stanowi to problemu i nadal szczęśliwie wyśpiewuje swoją melodyjną piosenkę, zmieniając tylko liczbę: ‘My buttons, my buttons, my three groovy buttons…’ Pewnie domyślacie się już, co stanie się za chwilę… Tak! Macie rację! Po kolei odpadają kolejne guziki, a historia opowiadana jest na zasadzie powracających fraz. Na szczęscie Pete jest optymistycznym kocurem i cały czas nie opuszcza go dobry nastrój, w który również wprowadza czytelnika. Na tym etapie każdy maluch powinien dołączyć do podśpiewywania rytmicznej piosenki (którą można wysłuchać tutaj) oraz wspólnego odczytywania poszczególnych działań matematycznych 😉

image

Zaraz, zaraz… tylko co stanie się, jak odpadną wszystkie ‘odlotowe’ guziki? Tu czeka Was niespodzianka, której nie zdradzę, by nie popsuć zabawy! Powiem tylko, że dzieciaki będą pękać ze śmiechu!

image

Książeczka jest ‘malowana’ charakterystycznymi, barwnymi, wyrazistymi i przyciągającymi oko ilustracjami. Tekst jest prosty, wpadający w ucho, a czcionka duża i wielokolorowa. Nie ma tu miejsca na nudę! Dajcie się ponieść szalonej zabawie u boku zabawnego kocura! Zachęcam!

Koniecznie zajrzyjcie na stronę http://www.petethecatbooks.com/ , gdzie znajdziecie dosłownie kopalnię materiałów dodatkowych, przydatnych przy czytaniu książeczek z Pete the Cat w roli głównej. Można tam również obejrzeć krótkie filmiki, posłuchać piosenek, jak i pobrać ćwiczenia uzupełniające. Przykładowe do pobrania tu: klik1, klik2, klik3, klik4. Jednym słowem jest inspirująco! Dodatkowo, materiały do książeczki gotowe do wydruku znajdziecie na stronie kizclub.com w wersji kolorowej <klik>  i czarno-białej <klik>.

Historia w całości do odłuchania / odśpiewania poniżej:

Do wnętrza książki zajrzycie tutaj:

6 uwag do wpisu “Pete the Cat and His Four Groovy Buttons – Eric Litwin / James Dean

  1. Pingback: Splat the Cat – Rob Scotton | Let's read in English

  2. Pingback: BOOK to school – czyli 5 propozycji książkowych do wykorzystania w nowym roku szkolnym. | Let's read in English

  3. Pingback: Pete the Cat: I Love My White Shoes – Eric Litwin / James Dean | Let's read in English

  4. Pingback: Pete the Cat – Trick or Pete by James Dean | Let's read in English

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s